Online-Tickets: Eventim // Ticketmaster // Classictic

Koncerty

Kalendarz koncertowy

KONCERT UROCZYSTY 60 lat SINFONIE ORCHESTER BERLIN 60 lat Dyrekcji Koncertowej prof. Vicotora Hohenfelsa

Filharmonia | Sala Wielka | SERIA B CYKL BEETHOVENA

SOBOTA | 10.03.2018 | godz. 20:00

Uwertura Egmont

Koncert fortepianowy nr 3 c-moll

Symfonia nr 3 Es-dur „Eroica”

 

Dyrygent: Stanley Dodds, Principal Conductor

Fortepian: David Kaplan

„Wspomnienia o Astorze Piazzolli...“

Filharmonia | Sala Mała | SERIA S KONCERTY SPECJALNE

SOBOTA | 17.03.2018 | godz. 20:00

„Wspomnienia o Astorze Piazzolli…“

Koncert tangowy z legendarnym pianistą Piazzolli, Gustavem Beytelmannem

 

Dyrygent: Igor Budinstein

Skrzypce: Oscar Bohorquez

Wiolonczela: Claudio Bohorquez

Fortepian: Gustavo Beytelmann

Klarnet: Wenzel Fuchs

ARCYDZIEŁA KLASYKI I ROMANTYZMU

Filharmonia | Sala Mała | SERIA KLB

SOBOTA | 24.03.2018 | godz. 20:00

Weber: Uwertura do opery „Wolny Strzelec”

Brahms: 2. Koncert fortepianowy B-dur

Dvorak: 9. Symfonia e-moll “Z Nowego Świata”

 

Dyrygent: Christoph Koncz

Fortepian: Eloïse Bella Kohn

Wirtuoz Świat Opery

Filharmonia | Sala Wielka | SERIA E Z OPERY, BALETU I OPERETKI

Niedziela Wielkanocna | 01.04.2018 | godz. 16:00

Wirtuoz Świat Opery – niezwykły koncert operowy

Carmen – Wilhelm Tell – Romeo i Julia – Medytacja z „Thaïs” Orfeusz w podziemnym świecie – Paganini i wiele więcej…

 

Dyrygent: Stefan Johannes Walter

Sopran: Katarzyna Dondalska

Skrzypce: Max Dodsky

Róg: Michel Perry

Wielcy mistrzowie - muzyka popularna

Filharmonia | Sala Wielka | SERIA D SYMFONIKA ŚWIATA

Niedziela Wielkanocna | 01.04.2018 | godz. 20:00

Mozart: Uwertura do opery „Uprowadzenie z Seraju“

Dvorak: Koncert skrzypcowy a-moll

Wagner: Jazda Walkirii

Sibelius: Alla marcia

Elgar: Pomp and Circumstance

Dvorak: Humoresque op. 101 nr 7

Rossetti: 1. Koncert na róg Es-dur

Liszt: Les Préludes

 

Dyrygent i róg-solista: Radek Baborák

Skrzypce: Martina Bacova

Haydn z humorem * Muzyczno-literackie spotkanie z „tatą“ Haydnem

Filharmonia | Sala Mała | SERIA S KONCERTY SPECJALNE

SOBOTA | 14.04.2018 | godz. 20:00

„Symfonia z uderzeniem w kocioł“

1.Koncert na waltornię D-Dur

„Symfonia wojskowa“

„Symfonia pożegnalna“

 

Dyrygent: Andreas Wittmann

Waltornia: Ben Goldscheider

Mówcy: Thomas Wittmann

CYKL BEETHOVENA

Filharmonia | Sala Wielka | SERIA B CYKL BEETHOVENA

SOBOTA | 28.04.2018 | godz. 20:00

Uwertura Coriolan

Potrójny koncert C-dur na fortepian, skrzypce i wiolonczelę

Symfonia nr 7 A-dur

 

Dyrygent: Stanley Dodds, Principal Conductor

Skrzypce: Christoph Horák

Wiolonczela: Bruno Delepelaire

Fortepian: Yannick Van de Velde

ARCYDZIEŁA KLASYKI I ROMANTYZMU

Filharmonia | Sala Mała | SERIE KLB

SOBOTA | 12.05.2018 | godz. 20:00

Schubert: 8. Symfonia h-moll “Nieskończona”

Mendelssohn: Koncert na dwa fortepiany i orkiestrę E-dur

Mozart: Symfonia Nr 41 C-dur “Jowisz”

 

Dyrygent: Andreas Wittmann

Fortepiany: Silver Garburg Piano Duo

CYKL BEETHOVENA

Filharmonia | Sala Wielka | SERIA B CYKL BEETHOVENA

NIEDZIELA | 27.05.2018 | godz. 16:00

Uwertura Leonora nr 3

Koncert fortepianowy nr 4 G-dur

Symfonia nr 6 F-dur „Pastoralna”

 

Dyrygent: Stanley Dodds, Principal Conductor

Fortepian: Özgür Aydin

Uroczysty koncert na zakończenie sezonu artystycznego

Filharmonia | Sala Wielka | SERIA D SYMFONIKA ŚWIATA

SOBOTA | 09.06.2018 | godz. 20:00

Smetana: „Mołdawia“

Grieg: Koncert fortepianowy a-moll

Musorgski: „Noc na Łysej Górze“

Glière: Koncert na sopran koloraturowy i orkiestrę

Ravel: Boléro

 

Dyrygent: Andreas Wittmann

Sopran: Katarzyna Dondalska

Fortepian: Rikako Murata