Online-Tickets: Eventim // Ticketmaster // Classictic

Koncerty

Kalendarz koncertowy

Spotkanie klasyków

Filharmonia | Duża Sala | SERIA K Portrety kompozytorów

Niedziela | 28.10.2018 | godz. 16:00

Beethoven: Uwertura „Coriolan“

Hoffmeister: Koncert D-dur na altówkę i orkiestrę

Danzi: Sinfonia concertante na flet, klarnet i orkiestrę

Beethoven: III Symfonia Es-dur „Eroica“

 

dyrygent: Andreas Wittmann

altówka: Mate Szücs

flet: Yasuko Fuchs

klarnet: Wenzel Fuchs

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Wielcy mistrzowie – popularnie

Filharmonia | Duża Sala | SERIA D Światowa muzyka symfoniczna

Sobota | 10.11.2018 | godz. 20:00

Czajkowski: Uwertura 1812

Grieg: Suity „Peer Gynt“

Addinsell: Koncert Warszawski na fortepian i orkiestrę

Chabrier: España

Bizet: Fantazja z opery „Carmen“ na skrzypce i orkiestrę

Gershwin: Amerikanin w Paryżu

 

dyrygent: Christian Köhler

fortepian: Elizabeth Sharma 

skrzypce: Nanjoo Lee

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Arcydziela wielkich romantyków

Filharmonia | Duża Sala | SERIA K Portrety kompozytorów

Sobota | 24.11.2018 | godz. 20:00

Glinka: Uwertura do opery „Rusłan i Ludmiła“

Dvořák: Koncert h-moll na wiolonczelę i orkeistrę

Schumann: III Symfonia Es-dur „Reńska“

 

dyrygent: Thomas Koncz

wiolonczela: Stephan Koncz

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Rosyjska muzyka symfoniczna

Filharmonia | Duża Sala | SERIA D Światowa muzyka symfoniczna

Sobota | 01.12.2018 | godz. 20:00

Borodin: Tańce połowieckie

Czajkowski: I Koncert na fortepian i orkiestrę b-moll

Musorgski: „Obrazki z wystawy“ (opr. Maurice Ravel)

 

dyrygent: Andreas Wittmann

fortepian: YukakoMorikawa

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Cykl Brahmsa

Filharmonia | Mała Sala | SERIA B Cykl Brahmsa

Sobota | 08.12.2018 | godz. 20:00

Dvořák: Taniec słowiański op. 46 nr 1 C-dur

Brahms: Koncert a-moll na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę

Dvořák: IX Symfonia e-moll „Z Nowego Świata“

 

dyrygent: StanleyDodds, principal conductor

skrzypce: Kristine Balanas

wiolonczela: Margarita Balanas

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Koncert świątecznej opery i operetki

Filharmonia | Duża Sala | SERIA E Z opery, operetki i baletu

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia | 25.12.2018 | godz. 16:00

Wilhelm Tell – Cyrulik sewilski – Pajace – Carmen – Rigoletto Turandot – Jezioro łabędzie – Dziadek do orzechów – Noc w Wenecji  Zemsta nietoperza i inne

 

dyrygent: Ronald Reuter

sopran: Bettine Kampp

tenor: Enrique Ambrosio

Studio baletu i tańca Zehlendorf

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Hollywood gościnnie w Berlinie

Filharmonia | Duża Sala | SERIA S Koncert specjalny

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia | 25.12.2018 | godz. 20:00

Przeminęło z wiatrem – Gwiezdne wojny – Doktor Żywago

Titanic – Gra o tron i in.

 

dyrygent & prowadzenie: Scott Lawton

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

„Marzenie świątecznego wieczoru“

Filharmonia | Duża Sala | SERIA S „Marzenie świątecznego wieczoru“

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia | 26.12.2018 | godz. 16:00

Bayer: „Wróżka lalek“

Czajkowski: Fragmenty „Jeziora łabędziego“, „Śpiącej królewny“ i „Dziadka do orzechów“

 

dyrygent: Stanley Dodds, principal conductor

prowadzący: Michael Vetter

Studio baletu i tańca Zehlendorf

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Uroczysty wieczór koncertów popularnych

Filharmonia | Duża Sala | SERIA K Portrety kompozytorów

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia | 26.12.2018 | godz. 20:00

Händel: „Muzyka na wodzie“ (fragmenty)

Mozart: IV koncert na róg Es-dur      

Paganini: Kaprys nr 24 (opracowanie na skrzypce i orkiestrę)

Popper: „Fantazja węgierska“ na wiolonczelę i orkiestrę

Czajkowski: VI Symfonia h-moll „Patetyczna“ (III część)

Beethoven: V Symfonia c-moll „Symfonia losu“

Ravel: Boléro

 

dyrygent: Thomas Koncz

dyrygent&skrzypce: Christoph Koncz

dyrygent&wiolonczela: Stephan Koncz

róg: Stefan de Leval Jezierski

bębny solo: Jürgen Grözinger

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Koncert Noworoczny

Filharmonia | Duża Sala | SERIA D Światowa muzyka symfoniczna

Nowy Rok | 01.01.2019 | godz. 17:00

Beethoven: IX Symfonia d-moll z „Odą do radości“

 

dyrygent: Stanley Dodds, principal conductor

sopran: Katharina Richter

alt: Christiane Oertel

tenor: Hans Beatus Straub

bas: Jörg Gottschick

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Mozart & Salieri - Historia kryminalna czy też nie?

Filharmonia | Mała Sala | SERIA KLB Arcydzieła klasyki i romantyzmu

Sobota | 19.01.2019 | godz. 20:00

Spotkanie muzyczno-literackie

 

Mozart: „Symfonia Haffnerowska“

Salieri: Koncert na flet i obój C-dur

Mozart: Serenada z rogiem pocztowym (fragmenty)

 

dyrygent: Andreas Wittmann

flet: Yasuko Fuchs

obój: Monica Carrasco-Wittmann

prowadzący: Thomas Wittmann

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Cykl Brahmsa

Filharmonia | Duża Sala | SERIA B Cykl Brahmsa

Niedziela | 03.02.2019 | godz. 16:00

Dvořák: Taniec słowiański op. 46 nr 8 g-moll

Dvořák: Rapsodia „Rusałka“ na skrzypce i orkiestrę

Wolf: Serenada włoska (w aranżacji Guya Braunsteina na flet i orkiestrę)

Brahms: IV Symfonia e-moll

 

dyrygent: Stanley Dodds, principal conductor

skrzypce: Guy Braunstein

flet: Gili Schwarzman

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Philharmonix: Błękitna rapsodia

Filharmonia | Duża Sala | SERIA S Koncert specjalny

Sobota | 09.02.2019 | godz. 20:00

Błękitna rapsodia

Podróż muzyczna z wiedeńskiej kawiarni aż do Nowego Jorku

 

Philharmonix – zespół o światowej klasie,

składający się z muzyków Filharmonii Berlińskiej i Wiedeńskiej

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Cykl Brahmsa

Filharmonia | Duża Sala | SERIA B Cykl Brahmsa

Sobota | 16.02.2019 | godz. 20:00

Brahms: Koncert skrzypcowy D-dur

Brahms: I Symfonia c-moll

 

dyrygent: Stanley Dodds, principal conductor

skrzypce: Daniel Dodds

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Koncert romantyczny

Filharmonia | Duża Sala | SERIA K Portety kompozytorów

Niedziela | 24.02.2019 | godz. 16:00

Schubert: Symfonia „Niedokończona“

Glière: Koncert na róg B-dur

Czajkowski: V Symfonia e-moll

 

dyrygent: Radek Baborák

róg: Ben Goldscheider

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Koncert karnawałowy – „Błazenady...“

Filharmonia | Mała Sala | SERIA S Koncert specjalny

Piątek | 01.03.2019 | godz. 20:00

Brass Band Berlin

„Muzyka z dowcipem, urokiem i we frak przyodziana“

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Wiosenny romantyzm

Filharmonia | Mała Sala | SERIA KLB Arcydzieła klasyki i romantyzmu

Sobota | 16.03.2019 | godz. 20:00

Mendelssohn: Uwertura „Piękna Meluzyna“

Rachmaninow: II Koncert fortepianowy c-moll

Schumann: I Symfonia „Wiosenna“

 

dyrygent: Andreas Wittmann

fortepian: Eloïse Bella Kohn

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Weber & Beethoven – dwa muzyczne światy

Filharmonia | Mała Sala | SERIA KLB Arcydzieła klasyki i romantyzmu

Sobota | 23.03.2019 | godz. 20:00

Weber: Uwertura do opery „Władca duchów“

Beethoven: Koncert potrójny C-dur na fortepian, skrzypce i wiolonczelę

Beethoven: VI Symfonia F-dur „Pastoralna“

 

dyrygent: Simon Rössler

Berolina-Trio:

Nikolas Resa, fortepian

Krzysztof Polonek, skrzypce

Katarzyna Polonek, wiolonczela

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Cykl Brahmsa

Filharmonia | Mała Sala | SERIA B Cykl Brahmsa

Sobota | 30.03.2019 | godz. 20:00

Brahms: I Koncert fortepianowy d-moll

Brahms: II Symfonia D-dur

 

dyrygent: Stanley Dodds, principal conductor

fortepian: Özgür Aydin

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Perełki muzyki klasycznej i romantycznej

Filharmonia | Mała Sala | SERIA KLB Arcydzieła klasyki i romantyzmu

Sobota | 06.04.2019 | godz. 20:00

Mozart: Uwertura do opery „Wesele Figara“

Bruch: Romans na altówkę i orkiestrę

Haydn: II Koncert na róg D-dur

Chausson: Poème na skrzypce i orkiestrę

Czajkowski: Wariacje Rococo na wiolonczelę i orkiestrę

Czajkowski: Suita “Dziadek do orzechów”

 

dyrygent i solista – wiolonczelista: Stephan Koncz

altówka: Kirsikka de Leval Jezierski

róg: Stefan de Leval Jezierski

skrzypce: Olga Polonsky

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

„Gwiazdy jutra“

Filharmonia | Mała Sala | SERIA S Koncert specjalny

Sobota | 13.04.2019 | godz. 20:00

Borne: Fantazja „Carmen“ na flet i orkiestrę

Paganini: II Koncert skrzypcowy h-moll „La Campanella“

Mendelssohn: IV Symfonia A-dur “Włoska”

Liszt: I Koncert fortepianowy Es-dur

 

dyrygent: Christoph Koncz

flet: 18-letnia Nina Buchholz

skrzypce: 18-letni Simon Zhu

fortepian: 15-letni Johann Zhao

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

„Słynne chóry operowe“ - Chór Opery Amsterdamskiej wita Berlin

Filharmonia | Duża Sala | SERIA E Z opery, operetki i baletu

Niedziela Wielkanocna | 21.04.2019 | godz. 16:00

Czarodziejski flet – Łucja z Lammermooru – Cavalleria rusticana

Nabucco – La Traviata – Eugeniusz Oniegin  i inne  

 

dyrygenci: Ulrich Paetzoldt i Ago Verdenschot

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Oskary muzyki filmowej

Filharmonia | Duża Sala | SERIA S Koncert specjalny

Niedziela Wielkanocna | 21.04.2019 | godz. 20:00

Casablanca – Cinema Paradiso – Kod da Vinci

Love story – Star Trek

 

dyrygent & prowadzenie: Scott Lawton

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic

Uroczysty koncert na zakończenie sezonu

Filharmonia | Duża Sala | SERIA B CYKL BRAHMSA

Niedziela | 05.05.2019 | godz. 16:00

Brahms: II Koncert fortepianowy B-dur

Smetana: „Wełtawa“

Czajkowski: „Romeo i Julia“

Liszt: „Les Préludes”

 

dyrygent: Stanley Dodds, principal conductor

fortepian: Leonie Rettig

Tickets Eventim Tickets Ticketmaster Tickets Classictic